۱۴۰۰/۰۱/۲۲

فرماندار اسفراین از گلخانه ۵۰ هکتاری ساریگل اسفراین بازدید کرد.

عصر امروز فرماندار اسفراین از گلخانه ۵۰ هکتاری ساریگل اسفراین با همراهی مدیران جهاد کشاورزی، امور منابع آب و آب و فاضلاب بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، مهدی کرامتی عصر روز جمعه از گلخانه ۵۰ هکتاری ساریگل اسفراین به منظور تامین الزامات این گلخانه در خصوص تامین آب بازدید کرد. 

▫️وی در این بازدید اشاره کرد: اگر چه اسفراین، شهر صنعتی استان است اما عمده معیشت مردم کشاورزی است که این شهرستان در تولید برخی از محصولات کشاورزی و گلخانه ای سرآمد دیگر شهرهای استان است که باید با فراهم کردن زیرساختها به پیشران توسعه استان در حوزه کشاورزی کمک کرد. 

▫️در این بازدید مقرر شد در اسرع وقت و در یک بازه زمانی معین به منظور آبدار شدن خط انتقال صنعت، ایستگاه پمپاژ آب بند انحرافی قزاقی راه اندازی شده تا مشکل تامین آب برای این گلخانه رفع گردد. 

▫️فنس کشی و ایجاد ساختمان برای این واحد گلخانه ای از دیگر الزامات زیرساختی بود که در این بازدید به آن اشاره شد و مقرر گردید در تامین تجهیزات به این واحد کمک شود.


▫️مدیر جهاد کشاورزی اسفراین نیز مساحت مفید این گلخانه را ۴۴ واحد ۸۶۰۰ متر مربعی عنوان کرد که برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد. 

▫️یوسفی اعتبار هزینه شده برای این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد را تا کنون ۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این گلخانه محصولات سبزی، صیفی، گلهای شاخه بریده و گیاهان دارویی با میزان تولید ۱۸ هزار تن در سال کشت خواهد شد.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۲۵۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده