تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۸:۳۷
بازدید فرماندار اسفراین از ارگ تاریخی بلقیس
عصر امروز فرماندار اسفراین به همراه نماینده دفتر نهاد ریاست جمهوری از ارگ تاریخی بلقیس دومین بنای خشت و گلی ایران بعد از ارگ بم بازدید کرد.
بازدید فرماندار اسفراین از ارگ تاریخی بلقیس

:white_small_square:به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین؛ مهدی کرامتی در ادامه این بازدید گفت: امروز از گردشگری بعنوان صنعت توریسم و در جهت ارتقاء سطح درآمدی مردم نام می برند.

:white_small_square:فرماندار اسفراین بازدید امروز را در راستای بررسی تدوین طرح جامع گردشگری به منظور جذب گردشگر عنوان کرد و افزود: با ایجاد زیرساختهای اساسی و رفاهی در محیط پیرامونی ارگ می توان به توسعه صنعت گردشگری در این منطقه کمک کرد.

:white_small_square:وی ارگ تاریخی بلقیس بعنوان دومین بنای خشت و گلی ایران بعد از ارگ بم را نمونه بارز و عینی در تقویت و توسعه صنعت گردشگری نام برد .

:white_small_square:شهر کهن اسفراین معروف به شهر بلقیس به عنوان دومین بنای عظیم خشتی و گلی ایران، پس از ارگ بم، شناخته می شود که در فاصله ۳ کیلومتری جنوب غربی شهر اسفراین قرار دارد. 

:white_small_square:این مجموعه تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

:white_small_square:در بازدید امروز فرماندار اسفراین از ارگ تاریخی بلقیس، نماینده نهاد ریاست جمهوری و مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان وی را همراهی کردند.
 
منبع : فرمانداری اسفراین